Kapturnice

Kapturnice to jedne z bardziej rozpoznawalnych roślin owadożernych, pochodzące z rejonów Ameryki Północnej. Wyróżniają się niespotykaną różnorodnością. Za ich atut można uznać niezwykle efektywne łapanie owadów. Dzięki nim możemy zapomnieć o dużych muchach, które są wyłapywane jedna za drugą do podłużnych kielichów. Owady wabią za pomocą kolorów i nektaru. Zwabiony owad wpada do kaptura, z którego nie ma ucieczki. Następnie jest trawiony przez soki trawienne rośliny. Wszystkie gatunki kapturnic mają podobne warunki hodowli.

Rodzaje kapturnic w naszej hodowli

W naszym sklepie z roślinami owadożernymi posiadamy kilka odmian kapturnic. Kapturnica rubra ma kształt przyziemnej rozety złożonej z liści przekształconych w owadożerne pułapki w kolorze czerwonym, które mają kształt podłużnych, wysokich, rurkowatych dzbanków, osiągających kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Kapturnica Flava ma ekstremalnie wysokie kaptury w kolorze żółtym, które sięgają 1 metra. Ich ofiarami podają najczęściej owady latające takie jak muchy i osy. Natomiast odmiana Purpurea ma purpurowe dzbany. 

Jak dbać o kapturnice?

Kapturnice, podobnie jak dzbaneczniki lubią przepuszczalne podłoże złożone z torfu, piasku i perlitu, bez dodatku nawozu i mineralnych dodatków, które uszkadzają układ korzeniowy rośliny. Do podlewania również stosujemy wodę destylowaną, przegotowaną i odstaną kranówkę lub deszczówkę. Należy pamiętać, aby wilgotność powietrza nie była zbyt wysoka, wystarczająca jest taka panująca w temperaturze pokojowej. Najlepszym miejscem na kapturnice jest południowy parapet oraz silne oświetlone miejsca, gdyż niedobór światła utrudnia wzrost rośliny. Wszystkie rodzaje kapturnic wymagają zimowego okresu spoczynku. Przed zimowaniem rośliny wytwarzają mniej cieczy w dzbankach, a ich liście wyglądają na zniekształcone. W tym okresie należy zapewnić im niską temperaturę oraz umiarkowane oświetlenie. Na wiosnę budzą się i zaczynają kwitnąć od nowa. 

Kapturnice z hodowli Barisana

Zachęcamy do zakupu roślin owadożernych ze sprawdzonej hodowli, rośliny dostępne w marketach są często zaniedbane i chore. Kupując rośliny w naszym sklepie internetowym, mają Państwo gwarancję otrzymania zadbanych okazów. Zapewniamy również bezpieczny i szybki transport. Warto również wspomnieć, iż kapturnice są w 100% bezpieczne dla ludzi, dzieci i domowych zwierząt. Zapraszamy do zakupów!

Podkategorie

 • Rubra
 • Leucophylla

  Kapturnice charakteryzujące się białym kolorem, zależnie od odmiany posiadają go mniej lub więcej. W przypadku leucophyll, kolor biały może być połączony z czerwonym lub zielonym tłem. Największą ilością bieli wyróżnia się Sarracenia ‘Alba’, oraz jej krzyżówki.

 • Flava

  Kapturnice osiągające niesamowite wysokości. Niektóre odmiany dorastają nawet do jednego metra. Ta odmiana za pomocą słodkiego nektaru (KTÓREGO ODRADZAMY PRÓBOWAĆ) przoduje wśród kapturnic w wydajności łapania owadów. Idealna dla osób, które poszukują roślin, które rzeczywiście łapią. Wśród flav można zaobserwować niesamowitą różnorodność, od roślin zielonych, przez żółtawe, do ciemnoczerwonych atropurpur. Oprócz różnic w kolorach, istotne jest również żyłkowanie.

 • Purpurea

  Ciekawa kapturnica, której kielichy są skonstruowane do łapania deszczówki. Wytrzymałe osobniki, tworzące niskie, gęste, atrakcyjne kępki. 

 • Hybryda

  Różne ciekawe hybrydy kapturnic :)

 • Alata
 • Oreophila
 • Minor
 • Psittacina

  Kapturnice papuzie charakteryzują się wyjątkowym kształtem kielichów. Polecane dla każdego.

 • Unknowny

  Kapturnice, które pogubiły swoje nazwy. Możliwość zakupu ciekawych roślin w niższej cenie :)

Jest 50 produktów.

Pokazano 1-24 z 50 pozycji

Aktywne filtry