Strona główna

Podkategorie

 • Muchołówki

  Muchołówka w sklepie internetowym dla każdego!

  Muchołówki to prawdopodobnie, zaraz obok rosiczek, najpopularniejsze rośliny wśród początkujących hodowców. Ich hodowla nie jest skomplikowana, a ich wyjątkowym atutem jest zamykanie pułapek na wskutek kontaktu z owadem. Za ten mechanizm odpowiadają czarne, dobrze widoczne włoski czuciowe umieszczone w pułapce. Gdy zostaną podrażnione, pułapka błyskawicznie się zamyka i w ten sposób zamyka owada. 

  Czym charakteryzuje się hodowla muchołówek?

  Hodowla rośliny w naszej ocenie jest łatwa. W warunkach domowych najlepiej umieścić roślinę na parapecie południowym lub zachodnim oraz zapewnić dużą ilość wody w podstawce, nawet do połowy doniczki. W miarę możliwości najlepiej podlewać rośliny wodą destylowaną lub zebraną deszczówką. Woda z kranu może okazać się nieodpowiednia dla rośliny, co może wiązać się z pogorszonym rozwojem lub nawet zwiędnięciem. Przy przesadzaniu należy pamiętać o zastosowaniu torfu z odpowiednim odczynem pH w zakresie 3,5 - 4,5.

  Przesadzanie i rozmnażanie muchołówek

  Kiedy muchołówka znacznie się rozrośnie warto pomyśleć o przesadzeniu jej do większej doniczki z uwzględnieniem preferencji związanych z podłożem. Jeśli zależy nam na rozmnożeniu rośliny należy podzielić jej kłącza na kilka mniejszych egzemplarzy. Muchołówki można również rozmnożyć poprzez nasiona, natomiast jest to trudniejsza opcja i nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Muchołówkę możemy rozmnażać przez cały jej okres wegetacyjny, jednak przy uprawie należy pamiętać, że rośliny te potrzebują też okresu spoczynku, który przypada na czas od listopada do marca.

  Rozmiary oferowanych przez nas muchołówek

  W ofercie naszego sklepu z roślinami owadożernymi znajdą Państwo muchołówki w wielu rozmiarach, zależnie od preferencji i warunków panujących w domu.

  XS - niewielka sadzonka, często prezentowana w doniczce 5,5cm. Polecana dla zaawansowanych hodowców.

  S - sadzonka w wymiarach około 2-4cm, często prezentowana w doniczce 5,5cm.

  M - średniej wielkości sadzonka rośliny, u której w wielu przypadkach ukazują się cechy rośliny, często sprzedawana w doniczce 8cm.

  L - dorosła roślina, często zdolna do kwitnienia. Piękna, rozwinięta roślina ukazująca wszystkie cechy danego kultywaru.

  XL - dorosła roślina, wyróżniająca się rozmiarem na tle innych, często więcej jak jeden stożek wzrostu, w przypadku niektórych odmian kilka roślin w jednej doniczce.

  Podane wymiary są orientacyjne, zależnie od danego kultywaru, oferowane przez nasz sklep rośliny owadożerne mogą mieć inne wymiary zależne głównie od tego, o jaki konkretny klon chodzi.

 • Rosiczki

  Rosiczka -  sklep z idealnymi roślinami owadożernymi dla amatorów

  Rosiczki to najprostsze w uprawie rośliny owadożerne, które są idealne dla osób pragnących rozpocząć przygodę z tego typu roślinami. Roślinki łapią owady za pomocą lepkich kropelek, do których przykleja się owad. Następnie liść zaczyna powoli owijać się na szamoczącym się owadzie. W tym czasie powoli wydzielają się substancje trawienne, które wyciągają z owada to co dla naszej roślinki jest najpotrzebniejsze. Bardzo ważną informacją jest fakt, że rosiczki jak i inne rośliny owadożerne są bezpieczne dla dzieci jak i zwierząt! Oznacza to, że jedyne stworzenia, które powinny się ich bać to muszki owocówki oraz komary, które w okresie letnim potrafią być niezwykle uciążliwe. 

  Pielęgnacja rosiczek 

  Uprawa rosiczek, jak również muchołówek, jest prosta i przyjemna, więc jest to idealny wybór dla początkujących hodowców. Rosiczki to rośliny egzotyczne, więc będą potrzebować dużo światła, ciepła. Powinny stać w miejscu ciepłym i słonecznym, najlepiej na południowym, zachodnim lub wschodnim oknie, natomiast lato mogą spędzać na balkonie. Rosiczki uwielbiają wodę, jednak należy pamiętać, by podlewać je wodą destylowaną, pozbawioną związków chemicznych i wapnia. Powinny stać w wodzie o głębokości 1 centymetra, której poziom jest systematycznie kontrolowany, ponieważ przesuszone rosiczki bardzo szybko obumierają. Co jakiś czas, najlepiej co dwa tygodnie, należy robić im przerwę w podlewaniu na okres do 2 dni. Rosiczki najlepiej rosną na kwaśnym i ubogim w składniki odżywcze torfie, który przypomina ich naturalne środowisko.

  Rozpocznij hodowlę rosiczek już dziś!

 • Dzbaneczniki

  Dzbaneczniki  to rośliny owadożerne pochodzące z lasów tropikalnych położonych w południowo - wschodniej Azji, głównie Tajlandii, Malezji oraz Indonezji. To właśnie od pasma górskiego Barisan położonego w Indonezji wywodzi się nazwa naszego sklepu internetowego.  Dzbaneczniki dzielą się na nizinne, hybrydowe oraz górskie. Te ostatnie w większości przypadków powinny mieć zapewnione lepsze warunki zbliżone do naturalnego środowiska. Rośliny posiadają długie liście zakończone wąsami, na których końcu znajdują się pułapki na owady przypominające dzbanki. Wnętrze dzbanka wypełnione jest cieczą trawienną, a wieczko chroni go przed deszczem, który rozcieńczyłby substancje trawienne. Wieczko oraz jego obrzeże pokryte jest słodką substancją przyciągającą owady. Siadając na śliskim obrzeżu, zwabione owady wpadają do dzbanka i zostają trawione.

  Jak hodować dzbaneczniki?

  Uprawa dzbanecznika, podobnie jak kapturnic, nie jest łatwa i wymaga nieco większego zaangażowania od hodowcy. Należy pamiętać, by jak najwierniej odwzorować jego naturalne środowisko. Najważniejsze jest kwaśne, przepuszczalne podłoże składające się z wymieszanego torfu, piasku i perlitu ogrodniczego. Rośliny najlepiej czują się w jasnym środowisku o rozproszonym świetle, w temperaturze około 18-38 stopni. Dzbaneczniki potrzebują wilgotnego podłoża, jednak w odróżnieniu od muchołówek należy je podlewać jedynie z góry, gdyż pozostawienie wody w podstawce może powodować gnicie korzeni. Do ich podlewania również powinniśmy używać wody destylowanej lub przegotowanej i odstanej wody z kranu. Można je uprawiać w warunkach pokojowych. Na wszelkie błędy w uprawie reagują natychmiast. W przypadku spełnienia ich wymagań odwdzięczają się pięknym i efektownym wyglądem.

  Jak dzbaneczniki reagują na błędy w uprawie?

  Dzbaneczniki źle reagują na pełne nasłonecznienie, tolerują dobrze światło rozproszone przez 12 do 14 godzin dziennie. Trzymane w cieniu są delikatne i słabe, natomiast poddane bezpośredniemu działaniu słońca ulegają poparzeniu. W ich uprawie ważna jest duża wilgotność powietrza, przesuszone chorują i są atakowane przez szkodniki: ziemiórki, mszyce, czy przędziorki. Z tego względu niektóre dzbaneczniki uprawia się w specjalnych terrariach. Przepuszczalne podłoże zapobiega gniciu korzeni. 

  Dzbaneczniki w sklepie internetowym Barisana 

  Dzbaneczniki są w 100% bezpieczne dla ludzi, dzieci i domowych zwierząt. Choć stanowią wyzwanie dla hodowców, odpłacają się pięknym i oryginalnym wyglądem. Zapraszamy do zakupu rośliny owadożernych w naszym sklepie, oferujemy wiele gatunków i rozmiarów. Dodatkowo rośliny zakupione w naszym sklepie są zadbane i nie posiadają szkodników, kupując rośliny od Barisany mają Państwo gwarancję bezpiecznego i szybkiego transportu.

 • Kapturnice

  Kapturnice to jedne z bardziej rozpoznawalnych roślin owadożernych, pochodzące z rejonów Ameryki Północnej. Wyróżniają się niespotykaną różnorodnością. Za ich atut można uznać niezwykle efektywne łapanie owadów. Dzięki nim możemy zapomnieć o dużych muchach, które są wyłapywane jedna za drugą do podłużnych kielichów. Owady wabią za pomocą kolorów i nektaru. Zwabiony owad wpada do kaptura, z którego nie ma ucieczki. Następnie jest trawiony przez soki trawienne rośliny. Wszystkie gatunki kapturnic mają podobne warunki hodowli.

  Rodzaje kapturnic w naszej hodowli

  W naszym sklepie z roślinami owadożernymi posiadamy kilka odmian kapturnic. Kapturnica rubra ma kształt przyziemnej rozety złożonej z liści przekształconych w owadożerne pułapki w kolorze czerwonym, które mają kształt podłużnych, wysokich, rurkowatych dzbanków, osiągających kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Kapturnica Flava ma ekstremalnie wysokie kaptury w kolorze żółtym, które sięgają 1 metra. Ich ofiarami podają najczęściej owady latające takie jak muchy i osy. Natomiast odmiana Purpurea ma purpurowe dzbany. 

  Jak dbać o kapturnice?

  Kapturnice, podobnie jak dzbaneczniki lubią przepuszczalne podłoże złożone z torfu, piasku i perlitu, bez dodatku nawozu i mineralnych dodatków, które uszkadzają układ korzeniowy rośliny. Do podlewania również stosujemy wodę destylowaną, przegotowaną i odstaną kranówkę lub deszczówkę. Należy pamiętać, aby wilgotność powietrza nie była zbyt wysoka, wystarczająca jest taka panująca w temperaturze pokojowej. Najlepszym miejscem na kapturnice jest południowy parapet oraz silne oświetlone miejsca, gdyż niedobór światła utrudnia wzrost rośliny. Wszystkie rodzaje kapturnic wymagają zimowego okresu spoczynku. Przed zimowaniem rośliny wytwarzają mniej cieczy w dzbankach, a ich liście wyglądają na zniekształcone. W tym okresie należy zapewnić im niską temperaturę oraz umiarkowane oświetlenie. Na wiosnę budzą się i zaczynają kwitnąć od nowa. 

  Kapturnice z hodowli Barisana

  Zachęcamy do zakupu roślin owadożernych ze sprawdzonej hodowli, rośliny dostępne w marketach są często zaniedbane i chore. Kupując rośliny w naszym sklepie internetowym, mają Państwo gwarancję otrzymania zadbanych okazów. Zapewniamy również bezpieczny i szybki transport. Warto również wspomnieć, iż kapturnice są w 100% bezpieczne dla ludzi, dzieci i domowych zwierząt. Zapraszamy do zakupów!

 • Cephalotusy

  Wspaniałe rośliny owadożerne pochodzące z południowo-zachodniej Australii. Zalecane dla średnio zaawansowanych hodowców.

 • Amatorskie

  Sekcja roślin owadożernych, w której umieściliśmy rośliny najłatwiejsze z danej kategorii, które z naszego doświadczenia wybaczają więcej błędów w porównaniu do innych z tej samej rodziny. Znajdziesz tutaj:

  Dzbaneczniki, które z powodzeniem wyhodujesz na parapecie.

  Rosiczki niewymagające zimowania i specjalistycznych warunków.

  Kapturnice osiągające kompaktowe wymiary, których piorytetem jest duża ilość kapturków.

   

  Do każdego zamówienia dodawana jest ulotka, która w skrócie opisuje proces hodowli rośliny owadożernej. Dzięki niej będzie Tobie o wiele łatwiej zaopiekować się taką roślinką, zmniejszając ryzyko potencjalnego niepowodzenia.

 • Zestawy

  Zestawy roślin dla początkujących hodowców,

 • Tłustosze

  Tłustosze, wyglądem często przypominające sałatę to rośliny, które pochodzą z rejonów Meksyku, południowych USA oraz rejonów górskich Europy. Oprócz efektownego wybarwienia liści w przypadku niektórych odmian, główną cechą tłustosza jest zjawiskowy kwiat, indywidualny dla każdej odmiany. Barwy od białego po krwistoczerwony potrafią niejednokrotnie zadziwić i wprawić w zachwyt. Zależnie od występowania, tłustosz wymaga innej mieszanki glebowej. Tłustosze dzielimy na dwa typy. Meksykańskie oraz zimnolubne. W naszej ofercie głównie występują te pierwsze, które jednocześnie są o wiele łatwiejsze w hodowli. Tłustosze meksykańskie uwielbiają wysoce przepuszczalne podłoże, w niektórych wariantach nie dodaje się nawet podłoża torfowego. Głównymi składnikami są: wermikulit, perlit oraz żwir. Rośliny te są wysoce wrażliwe na zalewanie wodą. Trzeba pamiętać o zmniejszonym podlewaniu, tak aby roślina nie zgniła. W tym przypadku warto stosować zasadę "lepiej przesuszyć niż przelać". Rośliny te rosną dobrze w pokojowej temperaturze, w celu uzyskania wybarwienia niezbędna będzie większa ilość światła. 

  Rośliny wysyłane są w taki oto sposób:

  Taka wysyłka gwarantuje dostarczenie rośliny w całości, z racji tego że rozety są niezwykle kruche.

 • Pływacze
 • Brocchinia
 • Aukcje

  Aukcje

  Miejsce, w którym okresowo pojawiają się aukcje z atrakcyjnymi roślinami. Idealna okazja na zakup, często w o wiele niższej cenie!

Jest 165 produktów.

Pokazano 1-24 z 165 pozycji

Aktywne filtry