Muchołówki

Muchołówka w sklepie internetowym dla każdego!

Muchołówki to prawdopodobnie, zaraz obok rosiczek, najpopularniejsze rośliny wśród początkujących hodowców. Ich hodowla nie jest skomplikowana, a ich wyjątkowym atutem jest zamykanie pułapek na wskutek kontaktu z owadem. Za ten mechanizm odpowiadają czarne, dobrze widoczne włoski czuciowe umieszczone w pułapce. Gdy zostaną podrażnione, pułapka błyskawicznie się zamyka i w ten sposób zamyka owada. 

Czym charakteryzuje się hodowla muchołówek?

Hodowla rośliny w naszej ocenie jest łatwa. W warunkach domowych najlepiej umieścić roślinę na parapecie południowym lub zachodnim oraz zapewnić dużą ilość wody w podstawce, nawet do połowy doniczki. W miarę możliwości najlepiej podlewać rośliny wodą destylowaną lub zebraną deszczówką. Woda z kranu może okazać się nieodpowiednia dla rośliny, co może wiązać się z pogorszonym rozwojem lub nawet zwiędnięciem. Przy przesadzaniu należy pamiętać o zastosowaniu torfu z odpowiednim odczynem pH w zakresie 3,5 - 4,5.

Przesadzanie i rozmnażanie muchołówek

Kiedy muchołówka znacznie się rozrośnie warto pomyśleć o przesadzeniu jej do większej doniczki z uwzględnieniem preferencji związanych z podłożem. Jeśli zależy nam na rozmnożeniu rośliny należy podzielić jej kłącza na kilka mniejszych egzemplarzy. Muchołówki można również rozmnożyć poprzez nasiona, natomiast jest to trudniejsza opcja i nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Muchołówkę możemy rozmnażać przez cały jej okres wegetacyjny, jednak przy uprawie należy pamiętać, że rośliny te potrzebują też okresu spoczynku, który przypada na czas od listopada do marca.

Rozmiary oferowanych przez nas muchołówek

W ofercie naszego sklepu z roślinami owadożernymi znajdą Państwo muchołówki w wielu rozmiarach, zależnie od preferencji i warunków panujących w domu.

XS - niewielka sadzonka, często prezentowana w doniczce 5,5cm. Polecana dla zaawansowanych hodowców.

S - sadzonka w wymiarach około 2-4cm, często prezentowana w doniczce 5,5cm.

M - średniej wielkości sadzonka rośliny, u której w wielu przypadkach ukazują się cechy rośliny, często sprzedawana w doniczce 8cm.

L - dorosła roślina, często zdolna do kwitnienia. Piękna, rozwinięta roślina ukazująca wszystkie cechy danego kultywaru.

XL - dorosła roślina, wyróżniająca się rozmiarem na tle innych, często więcej jak jeden stożek wzrostu, w przypadku niektórych odmian kilka roślin w jednej doniczce.

Podane wymiary są orientacyjne, zależnie od danego kultywaru, oferowane przez nasz sklep rośliny owadożerne mogą mieć inne wymiary zależne głównie od tego, o jaki konkretny klon chodzi.

Jest 58 produktów.

Pokazano 1-24 z 58 pozycji

Aktywne filtry